Наш веб-сайт использует файлы cookie, чтобы предоставить вам возможность просматривать релевантную информацию. Прежде чем продолжить использование нашего веб-сайта, вы соглашаетесь и принимаете нашу политику использования файлов cookie и конфиденциальность.

Рефлекс Моро у новонародженого: що це і навіщо перевіряти

tvoymalysh.com.ua

Рефлекс Моро у новонародженого: що це і навіщо перевіряти

Спонтанні та прогнозовані реакції організму на зовнішні або внутрішні подразники – це і є рефлекси. Вони завжди мають певну мету і здійснюються з участі центральної нервової системи. Рефлекси новонародженого мають захисти безпорадне немовля, особливо в період адаптації до життя поза маминого живота.

У відповідь на різкий гучний звук, наприклад, плескання у долоні або по місцю, де немовля лежить на спинці, дитина різко розпрямить ніжки і розведе ручки, які одразу після цього зведе спереду, немовби намагаючись за щось вхопитися. Така ж реакція буде, якщо дитина злякається, що падає, навіть коли її вкладають в ліжечко трохи швидше, ніж зазвичай, і взагалі, на будь який переляк. Це і є рефлекс Моро, і за задумом природи таким чином малюк намагається вхопитись за маму (так, як це роблять мавпенята) у разі небезпеки.

Вперше цей рефлекс було описано у 1918 році австрійським педіатром Ернестом Моро (тому і таку назву отримав рефлекс), хоча сам лікар називав його «рефлексом обіймів».

Оглядаючи новонародженого лікарі обов’язково перевіряють його рефлекси – такі як пошуковий, смоктальний, рефлекс Моро та інші. Їхня наявність свідчить, що нервова система маляти в порядку і треба лише в подальшому за ним спостерігати.

З поступовим розвитком та зміцненням ЦНС маляти, більшість вроджених рефлексів згасають (але не всі). Так немовля перестає реагувати на гучні різкі звуки розведенням ручок приблизно у віці 4-5 місяців. Це згасання, як і наявність при народженні рефлексу Моро, свідчить про нормальний розвиток нервової системи дитини.

Читай також: 25 питань про новонародженого: інструкція для новачків

Відсутність після народження або не згасання після 5 місяців рефлексу Моро – це привід для консультації з неврологом. Така ситуація може свідчити про неврологічні проблеми у дитини, такі як ДЦП або СДУГ, а прояв синдрому Моро без зовнішнього подразника може вказувати на підвищену судомну готовність. Проте, все це має діагностувати спеціаліст – дитячий невропатолог, і аж ніяк не батьки.

У малят, що народжені передчасно, раніше за 30 тижнів вагітності, синдром Моро може з’явитися не одразу, та вони мають підвищений ризик довшого збереження рефлексу.

  • Последние
Больше новостей

Новости по дням

Сегодня,
28 сентября 2023