Наш веб-сайт использует файлы cookie, чтобы предоставить вам возможность просматривать релевантную информацию. Прежде чем продолжить использование нашего веб-сайта, вы соглашаетесь и принимаете нашу политику использования файлов cookie и конфиденциальность.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Люди з тривожним типом прихильності вимагають багато уваги, і це варто завжди мати на увазі. Перше що впадає в очі, якщо вам трапився такий тип, що партнеру цієї уваги завжди мало, вони завжди хочуть ще. Це все відбувається через руйнівний страх, що вони недостатньо хороші. Такі люди часто порівнюють себе з іншими і прагнуть досконалості, яка повинна їх звільнити від відчуття власної посередності. Вони хочуть більше, ніж будь-хто може дати і ображаються, якщо ви не вмієте читати їхні думки. Такі люди можуть бути песимістично налаштовані у питаннях успіху та схильні влаштовувати істерики.Також вони люблять сперечатися і не готові просто так поступатися.
Люди з тривожним типом прихильності не можуть нікому довіряти повністю, тому з любов’ю та дружбою у них тотальна халепа. Вони часто підозрілі, бояться, що їх зрадять, вони мають звичку втручаються у справи інших людей. Якщо ви не відповісте на їх повідомлення протягом години чи двох, вони думатимуть, що чимось вас образили чи ви перестали їм подобатись.
Таким чином, «тривожні» люди постійно на межі розриву, але ніколи не підуть на нього першими, бо бояться залишитися одні. Майже чверть людей мають саме такий тип прихильності.
А це вже інша чверть людей. Ці люди здаються байдужими навіть у найбурхливіших стосунках. Вони тримають свої емоції під контролем і ніколи не закохуються надто сильно. Уникаючим здається небезпечним показувати, хто вони є насправді, адже частіше за все вони просто невпевнені в собі. Уникаючі навантажують себе купою марних завдань, щоб тримати дистанцію між собою та іншими. Вони часто стають трудоголіками, які рідко і мало спілкуються з друзями, у них також є тенденція піддавати неглекту* подружжя і дітей. Це справжні майстри самозаспокоєння, що призводить до проблем з алкоголем, пігулками, надмірними фізичними вправами, їжею.
Якщо ви зустрічалися з такою людиною, то пам’ятаєте, як важко було пережити їхню відсутність емоцій. Вони хочуть кохання, але тікають зі стосунків, у яких треба розкриватися та віддавати, бо вважають це небезпечною легковажністю. Вони не люблять спонтанності, навіть якщо цінують її. Коли стосунки стають по-справжньому близькими, вони тікають.
Вони бояться, що їх покинуть, тому вважають за краще не прив’язуватися. На жаль, це може призвести до самотності, песимізму та ізоляції.
Більшість людей, все ж таки, мають надійний тип прихильності: вони знаходять радість у дружбі та близьких стосунках й не бояться розкритися. У них збалансоване здорове его, вони вірять у себе та у міцність взаємин. Вони шукають таких самих надійних партнерів, які дозволять прийняти ризики без страху помилки. Надійні не бояться труднощів. Їм подобається шукати розв’язання складних завдань у повсякденному житті. Вони висловлюють своє невдоволення відкрито, а не ховають смуток та дискомфорт. Вони дослухаються до порад і не бояться протилежних думок.
Коли надійна людина потрапляє в пару з тривожним або уникаючим типом, вона може одразу визначити, що щось не так. Проте не можна сказати, що стосунків між такими людьми не буває, просто вони недовговічні та незадовільні. Надійним часто не вдається зрозуміти психологічні труднощі людей з іншим типом прихильності, тому що їм просто не зрозуміти проблеми одне одного. Надійний тип — це щасливчики, яких виховували обидва батьки і їм дали саме ту любов, яка їм була потрібна.
Ми не можемо змінити нашого дитинства, але ми можемо допомогти собі у дорослому віці. Експерти, які займаються глибинною психологією, багато значення надають образам, що з’являючись із нашої підсвідомості, можуть багато про що розповісти або, навпаки, перенести туди потрібну інформацію зі свідомості. Це називається стимуляцією активної уяви й саме цей метод використовується в медитації.
Однією з цілей медитації є взаємодія з образами. Вона має приносити радість та заспокоювати тривожні почуття. Це потенційне лікування, тому що в образах немає прив’язки до сьогодення, минулого чи майбутнього — ми можемо створити будь-яку реальність. І це може пом’якшити контекст наших спогадів. Ми маємо повернутися до нашого юного «я» і подружити з ним «я» зріле.
Робіть цю вправу щоранку. Коли ви заспокоїте поранену дитину в собі, дорослий у вас почне почуватися по-іншому: впевненіше, менш тривожно, і у стосунках також.
*Неглект — форма аб’юзу, де батьки чи опікуни, що відповідальні за особу, котра не здатна доглядати за собою, нехтують своїми обов’язками