Ф-1. Перес виграв Гран-Прі Сінгапуру, Леклер – другий, Ферстаппен – ще не чемпіон

mig.com.ua

На трасі Марина-Бей закінчилася гонка Гран-Прі Сінгапура – 17-го етапу Формули-1 сезону-2022. Виснажливу гонку виграв Перес Фінішувати змогли лише 14 машин… Загальний залік 1. Макс Ферстаппен (Ред Булл) – 3412. Шарль Леклер (Феррарі) – 2373. Серхіо Перес (Ред Булл) – 2354. Джордж Рассел (Мерседес) – 2035. Карлос Сайнс (Феррарі) – 202 Гонщик Red Bull Racing Серхіо здобув перемогу в дощовій гонці Гран Прі Сінгапуру, до фініші якої доїхало лише чотирнадцять пілотів. Через сильну зливу початок гонки був зміщений на годину й більшість команд довго думали над компаундом для першого відрізку перегонів. Тим не менш, всі пілоти вирішили стартувати на проміжній гумі. Також перед стартом стало відомо, що Джордж Расселл почне гонку з піт-лейн, адже команда вирішила замінити йому двигун після невдалої кваліфікації, в якій пілот жалівся на проблеми з гальмами. На 5-му колі «десятка» виглядала так: Перес, Леклер, Сайнс, Хемільтон, Норріс, Алонсо, Гаслі, Феттель, Ферстаппен, Цунода. На 8-му колі Ніколя Латіфі, якому анонсували завершення кар’єри в Williams, не поступився Гуанью Чжоу й болід Alfa Romeo зі зламаною підвіскою опинився в «пастці безпеки». Тим не менш, гоночна дирекція вирішила вивести автомобіль безпеки на трек, аби прибрати болід Чжоу та решту уламків. Латіфі з пробитим колесом доїхав до боксів, але все ж залишив гонку. Гонку відновили на 10-му колі, проте єдиний обгін зробив Ферстаппен, коли випередив Феттеля у першому секторі. На наступному колі Макс без проблем обійшов П’єра Гаслі. На 18-му колі команди почали обговорювати з гонщиками про перехід на «сліки», але ніхто не хотів починати першим, адже нічна траса дуже повільно просихала. Тим не менш, на 21-му колі на боліді Алонсо сталася відмова двигуна й на треку застосували режим «віртуальний автомобіль безпеки». Цим скористались в Mercedes й перевели Расселла, який застряг за Боттасом на 15-й позиції, на «сліки» Medium. VSC тривав до 23-го кола й Расселл ледь не втратив машину в цьому повільному режимі. Коли ж гонку відновили, то Джорджу було важко прориватись з останньому місця, адже він був у 18 секундах від Алекса Албона. Топ-10 на цей момент виглядала так: Перес, Леклер, Сайнс, Хемільтон, Норріс, Ферстаппен, Гаслі, Феттель, Стролл та Ріккардо. На 26-му колі стався черговий інцидент, коли Алекс Албон не втримав свій Williams у 15-му повороті й в’їхав у бар’єри. Гонщик зміг виїхати заднім ходом й навіть повернутись в бокси, але там й залишився. Тим не менш, гоночна дирекція знову ввела режим VSC, адже у бар’єрі застрягло переднє антикрило Williams. Проте вже за коло зупинка Естебана Окона через відмову двигуна знову спричинила VSC. Але й цього разу ніхто не ризикнув скористатися «безкоштовним» піт-стопом. На 30-му колі гонку відновили й Ферстаппен та Хемільтон спробували підловити своїх суперників Норріса та Сайнса відповідно. Змін позицій не сталося, але Макс ледь не вибив свого приятеля Ландо. Боротьба в цих парах продовжилась й в її пориві Хемільтон не втримав болід та вилетів у бар’єри. Однак, британець зміг звідти вибратись неушкодженим й виїхав прямо між Норрісом та Ферстаппеном. В цей же момент траса просохла й, не чекаючи на VSC, команди почали закликати гонщиків за «сліками». …На 36-му колі Цунода повністю розбив машину й гоночна дирекція викликає вдруге викликає автомобіль безпеки. Гонку відновили на 39-му колі, але керівництво гонки було змушено увімкнути лічильник для решти часу, адже до кінця відведеного таймінгу гонки залишилось лише 34 хвилини. …На 43-му колі Перес повідомив команду про проблеми з двигуном й це одразу відчув Леклер, який вийшов на лінію атаки. В цей же момент гоночна дирекція вирішила ввімкнути DRS, що ще більше пожвавило цю боротьбу. Леклер суттєво втратив темп наприкінці гонки, проте Сайнс фінішував ще далі. Найкращим поза подіумом став Норріс, а за ним фінішував Ріккардо, що дозволить McLaren суттєво покращитись в Кубку Конструкторів. Стролл закінчив перегони на 6-му місці, а Ферстаппен зміг випередити на останніх хвилинах Феттеля та Хемільтона. Призову «десятку» замкнув Гаслі. Питання дострокового чемпіонства Ферстаппена відкладено на Гран-Прі Японії. /www.f1-ukraine.com.ua/hran-pri-sinhapuru-peres-honka-2022/