Наш веб-сайт использует файлы cookie, чтобы предоставить вам возможность просматривать релевантную информацию. Прежде чем продолжить использование нашего веб-сайта, вы соглашаетесь и принимаете нашу политику использования файлов cookie и конфиденциальность.
Війна РФ проти Україні принесла Україні, українцям смерті, руйнування, депортації, полон, окупацію, трагедії, страждання, розлучення родин, економічні труднощі, руйнацію бізнесу, втрату підприємств та роботи, інфляцію та багато інших випробувань. Але в цей час українське та світове товариство консолідувалося і прогресивний світ на всіх рівнях допомагає Україні, її збройним силам вистояти та перемогти.
Німецькі установи з перших днів війни надають велику допомогу Україні в багатьох напрямах.
Ця інформація – про допомогу одного з регіонів Німеччини поблизу Майнца, що є столицею землі Рейнланд-Пфальц.
Німецько-українське товариство з економіки та науки (Майнц, Берлін, Бонн) – НУТЕН – разом з Почесним Консулом України в Німеччині паном Ганс-Юргеном Доссом (Майнц) співпрацюють з Україною дуже давно і плідно. З початком війни ця співпраця звичайно змінила свої напрями та формати.
Буду про це писати через своє власне сприйняття та досвід українського університету (Українсько-американський університет Конкордія, Київ, UACU – УАУК), – давній партнер німецьких університетів та організацій, представник Німецько-українського товариства з економіки та науки в Києві).
Недалеко від Майнца знаходиться маленьке німецьке містечко Кляйн-Вінтергайм (Рейнланд-Пфальц), у якому я перебуваю з березня 2022 року. Кляйн-Вінтергайм став тимчасовою домівкою близько шістдесяти українців, які почувають себе тут захищеними від жахів війни. Усі діти забезпечені дитячими садочками та школами, дорослі працюють, вивчають німецьку. Кожний завжди може знайти пораду від мера/мерії міста, зустрітися та поспілкуватися з українцями та німецькими друзями.
Кляйн-Вінтерхальм
Нещодавно мер міста, пані Уте Гранольд, виступила з ініціативою започаткувати партнерство з невеликим українським містом заради підтримки України під час важкої боротьби з російською агресією. Разом ми звернулися до Асоціації малих міст України, провели онлайн зустрічі з Президентом цієї Асоціації паном Павлом Козиревим та адміністрацією. Через деякий час у нас з’явився потенційний партнер – Маяківська громада, що в Одеській області. Маяки неодноразово зазнавали атак з боку РФ.
Уте Гранольд
Станом на 6 березня 2023 року в селі Маяки Одеського району зафіксовано знищення/пошкодження 26 житлових будинків.
Мери обох громад погодили питання співпраці, зустрілися у віртуальному форматі, обмінялися листами, і співпраця розпочалася.
Маяки Одеської області
Вже в червні 2023 року планується відправка гуманітарної допомоги з Кляйн-Вінтергайма до Маяків. Це – їжа, медикаменти, предмети гігієни, канцелярські товари та іграшки, одяг, взуття, павербанки, ліхтарики тощо. З транспортуванням буде допомагати НУТЕН.
У планах – розвивати й надалі партнерство міст Німеччини та України.
Про основні напрями допомоги Німецько-українського товариства з економіки та науки у сфері збереження культурної спадщини України (і це тільки один з аспектів співпраці) ми можемо дізнатися з сайту організації.
«З метою якомога швидшої допомоги, за співпраці з Німецько-українським товариством економіки та науки було засновано Українську мережу охорони культурних цінностей. Вона організовує перевезення гуманітарних вантажів в Україну, терміново необхідних для швидкого та позбавленого бюрократичної тяганини захисту музейних колекцій та пам’яток. У цих вантажах постачаються пакувальні та реставраційні матеріали, транспортні ящики, вогнегасники, протипожежні матеріали, робоче обладнання для підтримання належних кліматичних умов тощо. Від початку березня було відправлено більше десятка великих гуманітарних вантажів автотранспортом та залізницею до українських музеїв та культурних установ, що потребують допомоги. До робочої групи мережі охорони культурних цінностей входить низка експертів у галузі мистецтва, які працюють на громадських засадах».
Упродовж 25 років УАУК успішно співпрацює з німецькими партнерами в галузі освіти – університетами, професорами, організаціями, політиками, дипломатами, бізнесменами. Так, з першого дня війни німецькі університети надають величезну допомогу студентам, викладачам та співробітникам УАУК: Університет Трір, Університет прикладних наук Вормз, Університет Йоганнеса Гутенберга Майнц. Це – стипендії для наших студентів на навчання в кампусах університетів, стипендії на вивчення німецької мови онлайн, вебінари від відомих професорів, зустрічі та семінари з викладачами та співробітниками, участь у конференціях тощо. Допомогу в розвитку цієї співпраці надають такі організації, як DAAD та Erasmus+.
Війна РФ проти України триває.
Військові кожної миті ризикують життям, багато хто його втрачає, родини залишаються без батьків, синів, братів, дочок, сестер; цивільні потерпають від постійних стресів внаслідок бомбардування, знищення інфраструктури, гинуть діти та мирне населення, люди потрапляють в полон. Мільйони людей змінили місце проживання – переїхали в інші регіони України, виїхали за кордон.
Війна порушила світові сталі норми життя – країни залишаються без української сільгосппродукції (а це може означати голод для споживачів українського зерна), порушені торговельні стосунки між багатьма країнами, світ приймає українських біженців, відчуває дисбаланс в енергоресурсах, витрачає багато коштів на озброєння та інші аспекти. Російська армія бомбардує, обстрілює житлові квартали міст, знищує цивільну інфраструктуру, лікарні, школи, історичні пам’ятки.
Всього цього могло не бути, якби Росія не почала варварську агресію проти незалежної України наприкінці першої чверті 21-го сторіччя. Це війна не просто за території, це війна за визволення людей, дітей, перемогу світогляду незалежності, це війна за цінності. Це війна і за демократичний та інтернаціональний розвиток освіти України. Це війна за життя і майбутнє української нації.
In English
Юлія Романовська
Віце-ректор
Українсько-американський університет Конкордія