Наш веб-сайт использует файлы cookie, чтобы предоставить вам возможность просматривать релевантную информацию. Прежде чем продолжить использование нашего веб-сайта, вы соглашаетесь и принимаете нашу политику использования файлов cookie и конфиденциальность.
Білірубін — жовчний пігмент, концентрація якого дає змогу оцінити стан печінки, печінкових протоків, жовчовивідних шляхів. Частіше за все аналіз призначає гастроентеролог, але нерідко інфекціоніст, гематолог чи гінеколог. Задля визначення процесів в організмі, пов’язаних із показниками пігменту, проводять кілька типів досліджень на:
Будь-який з них доступний у медичній лабораторії «Ескулаб», яка пропонує низькі ціни на біохімічні аналізи крові та можливість виїзду співробітника додому. Термін готовності становить 1 день, що дозволяє не затягувати з діагностикою та вчасно розпочати лікування.
Дослідження необхідно задля виявлення:
Після отримання результатів лікар визначає подальше лікування та за необхідності повторює дослідження.
Під час здачі аналізу на загальний білірубін рефертним вважається значення 1,7–20,5 ммоль/л, де частка непрямого складає від 0,01 до 15,4 ммоль/л, а прямого — від 0,4 до 5,1 ммоль/л. Така різниця пов’язана з тим, що непрямий білірубін не розчиняється у воді, тому не виводиться з організму, на відміну від прямого, що відфільтровується нирками.
Рівень пігменту може бути різним на кожному етапі його метаболізму та з різних причин: внаслідок активного розпаду еритроцитів, поганого зв’язування печінки, дисфункції нирок або порушеного відтоку жовчі.
Під час оцінювання показників на особливу увагу заслуговує підвищений рівень прямого, непрямого та загального білірубіну, що вказує на паренхіматозну чи жовтяницю змішану, рак печінки, цироз, гепатит, гепатоз.
Високий рівень вільного пігменту вказує на резус-конфлікт, жовтяницю гемолітичну, отруєння, малярію, а пов’язаного — на панкреатит, панкреатоз, обтураційну жовтяницю, рак жовчних проток.
Але якщо показники максимально низькі, то це може говорити про ниркову недостатність, анемію, гострий лейкоз, туберкульоз, виснаження.
Щоб отримати достовірні результати, аналіз необхідно здавати натщесерце. Не можна напередодні курити, нервувати, вживати жирну та гостру їжу, алкоголь.