Новости дня

Юрій Габовда: Російських футболістів, які не засудили війну, треба 10 років не допускати в європейські чемпіонати

theageoffootball.com

Юрій Габовда: Російських футболістів, які не засудили війну, треба 10 років не допускати в європейські чемпіонати

Український футболіст Юрій Габовда грав за Карпати, Кривбас, Таврію, а з 2015 року майже безперервно, за виключеннями декількох місяців у львівському ФК Рух у 2017 році, грає за кордоном то в Білорусі, то в Угорщині. Після початку війни він покинув Торпедо із міста Жодіно і став гравцем Дукла Прага.

Сайт Епоха Футболу поцікавився у нього чи є підтримка від колишніх одноклубників, емоціями від нового клубу, його волонтерською діяльністю та дізнались у Юрія його думки щодо матчу Шотландія – Україна.

– Як на початок війни відреагували партнери по вашому минулому клубі Торпєдо?

– Знайшлись хлопці які підтримали, але, звичайно, знайшлись і ті, які брєд свій несли про НАТО, Америку і так далі. Були і ті, які ніяк не відреагували і взагалі бояться в тому режимі, в якому вони живуть бодай слово лишнє сказати, якшо таких людей влаштовує таке життя, повної диктатури, рабське життя, то хай живуть так!

– Звичайно, не треба називати імен, але в цілому, хтось з жодінського (чи інших команд з Білорусі, за які ви грали) клубу підтримує вас хоча б словами?

– Після того, як я поїхав з Білорусі, то взагалі тільки два гравці, з якими грав в Білорусі за весь час, то деколи поцікавляться як справи.

– А серед колишніх одноклубників є такі, у яких “вата” в голові?

– Звичайно що є і я навіть думаю, що їх багато. Навіть видно було по тому, хто відписався від мене в інстаграмі за цей час (посміхається – прим). Тому що я багато роблю постів про звірства окупантів і показую правду, висловлюю свою ненавість до цієї недонаціі рашистської! Тому і ватніки, і зомбовані персонажі відсіялись самі з мого інстаграму. Я дуже радий тому, що щури показали своє лице.

– Останні два місяці ви граєте за Дуклу. Як в цілому рівень другої за силою ліги Чехії в порівнні з елітним дивізіоном Білорусі ?

– Напевно, за весь час моєї кар’єри де я грав, то найскладніша ліга з точки зору боротьби, мало футболу, більше боротьби, довгих передач і біготні (посміхається – примю) Тому порівнювати не має сенсу.

– Вам вдалось домовитись з Томашом Хюбшманом і Томашем Росіцкі щодо продажу їх футболок з автографами і на акуціоні вдалось виручити майже 40 тисяч гривень на благодійність. Як саме вам вдалось зв*язатись з легендами чешського футболу ?

– В цьому питанні мені допоміг мій друг Іржі Єслінек (в Україні грав за Кривбас з 2011 по 2013 рік – прим.), він же і запропонував нашій сім’ї притулок, подзвонивши відразу на наступний день як почалась війна. Ми з ним вже 10 років товаришуємо сім’ями, ще з часів Кривбасу, коли ми разом грали. Отож, я попросив допомоги в нього, щоб зконтактувати мене з цими легендами чешського футболу, а вже потім сам до них їхав і розмовляв з ними.

З Хюбшманом згадали часи, коли грали ще один проти одного в Україні, а з Росіцкі розмова була досить короткою ,але приємною, він добре говорить англійською, тому ми приємно поспілкувались.

– Клуби з росії відсторонено від європейських турнірів. Але ще деякі гравці з рф є в клубах Швейцарії, Норвегії і ряді інших демократичних країн. Як гадаєте, було б правильно, якби УЄФА заборонила б європейським клубам мати в складі російських футболістів?

– Моя думка така, що якшо футболіст висказався публічно проти росіі і осудив її, то можна пробачити такому футболісту, а ті, хто мовчить, або на прикладі гравця чеського Словацко (це росіянин Владислав Левін – прим.) який перед матчем проти Спарти, не підтримав акцію проти війни, коли весь стадіон плескав в долоні разом зі всіма футболістами, а він демонстративно тримав руки за спиною з опущеною головою, то таких треба нах*р гнати в шию з команд і недопускати в європейські чемпіонати протягом 10 років!

Наш ексклюзив: інтерв’ю з Андерсоном Рібейро

– Чесно кажучи, не дивився я повні матчі нашої збірної в цей період.

– Віктор Леоненко заявив, що Шотландію Україна може пройти тільки за рахунок везіння. Чи згодні ви з ним ?

– Хай буде і на везінні, щастить сильнішому! Але про везіння я б не хотів говорити, тому що моя думка, що наші хлопці, не зважаючи на фізичний стан і всі інші проблеми, будуть настільки мотивовані і віддавати душу і серце на полі заради всієї України, заради наших воїнів, заради тих людей, жінок, дітей, військових, які загинули під час російського геноциду на наших землях, що перемога буде обов’язково за нами! Я щиро вірю в це і гадаю, що ми переможемо шотландців заслужено, а не за рахунок везіння!

Але будь-яка перемога буде великим успіхом і натхненням для усього українського народу. Я щиро бажаю нашим хлопцям вдачі і перемоги! Ми всі разом Україна! Слава Україні! Героям Слава!“, – сказав нам Юрій Габовда.

Фото: Facebook ФК Дукла

  • Последние
Больше новостей

Новости по дням

Сегодня,
26 июня 2022