"Мій син лежить в трьох мішках": на деокупованій Херсонщині лише зараз можуть перепоховати жертв росіян

khersondaily.com

 Мій син лежить в трьох мішках: на деокупованій Херсонщині лише зараз можуть перепоховати жертв росіян

"Мій син лежить в трьох мішках": на деокупованій Херсонщині лише зараз можуть перепоховати жертв росіян

Натепер, після деокупації Херсонщини правоохоронці вже виявили 127 тіл цивільних.

На Херсонщині правоохоронці чи не щодень у різних місцях проводять ексгумацію останків цивільних, що загинули від ворожих обстрілів, вбиті або закатовані росіянами. За фактом кожної смерті прокурори збирають кримінальні справи, аби докази російських злочинів в майбутньому розслідувати в міжнародних судах, йдеться в

ТСН

.

Поруч з білою хатинкою у селищі Садок між деревами могила і два хрести. “Це мій син тут, йому 20 грудня мало виповнитися 30”, - розповідає місцева мешканка.

Її сина звали Миколою, він загинув разом із товаришем Сергієм, в двох їх і поховали. Зробили це на власному подвір'ї, бо пересуватися тоді селом - росіяни не давали. Зараз останки під наглядом поліцейських, судмедекспертів, прокурори перепоховають на кладовище. Хлопців ховали частинами, тіла сильно понівечені.

Вони загинули неподалік під руїнами сусідського будинку, в якому жили окупанти. Коли росіяни відходили вирішили дім підпалити. Микола разом із Сергієм кинулися гасити сусідське обійстя, але не знали: росіяни навмисне замінували будинок. Вибух стався на очах у батька Миколи. “Ми виходимо, і позаду мене пішов вибух. Я кричу: Коля! Я думав він в дворі, і тоді ми вже зрозуміли, що він підірвався”, - розповідає чоловік.

Рвонуло так, що від цегляної двоповерхової будівлі не уціліло нічого. Тоді на пошуки кинулось чи не все село, руками люди розбірали завали.

“Мій син в трьох мішках. Я не впізнала його. Пів людини: пів тіла, пів руки, пів голови. По шматочках збирали”,

- розповідає жінка.

Після ексгумації останки обстежують судмедексперти, а правоохоронці фіксують все на камеру.

“Документуємо військові злочини, які вчинені військовими Російської Федерації. Зараз було проведено в цьому кримінальному провадженні ексгумацію для встановлення причин смерті. В подальшому - документування, щоб ці докази були направлені в тому числі до міжнародних судів

”, - констатує прокурор Херсонської обласної прокуратури Віталій Істомін.

Натепер, після деокупації Херсонщини правоохоронці вже виявили 127 тіл цивільних. Загиблі від обстрілів, вбиті, закатовані. В цій області росіяни як і скрізь наробили лиха.

“Вони нас обстрілювали, а потом казали що то вас українці обстрілюють. Отак. Вони по дворах ходили, крали людей. Де що по хатах було - забирали”,

- кажуть місцеві.

Останки Сергія та Миколи перепоховали в трунах за правилами. На прощання прийшло чи не все село. Єдиний хто ще не знає про цю страшну смерть - трирічний син загиблого Миколи.

“Він батька чекає з роботи. Психологи сказали, що ми маємо йому казати, але поки ми не змогли. Він до нього дуже прив'язаний”,

- каже вдова Сергія.

var lastCheck = new Date();

var caffeineSendDrip = function () {

var ajax = window.XMLHttpRequest

? new XMLHttpRequest

: new ActiveXObject('Microsoft.XMLHTTP');

ajax.onreadystatechange = function () {

if (ajax.readyState === 4 && ajax.status === 204) {

lastCheck = new Date();

}

};

ajax.open('GET', '/genealabs/laravel-caffeine/drip');

ajax.setRequestHeader('X-Requested-With', 'XMLHttpRequest');

ajax.send();

};

setInterval(function () {

caffeineSendDrip();

}, 1800000);

if (2000 > 0) {

setInterval(function () {

if (new Date() - lastCheck >= 7082000) {

location.reload(true);

}

}, 2000);

}

  • Последние
Больше новостей

Новости по дням

Сегодня,
30 мая 2023