Новости дня

Історичний момент: Україна офіційно отримала статус кандидата в члени ЄС

freezmi.io

Історичний момент: Україна офіційно отримала статус кандидата в члени ЄС

Лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі підтримали надання статусу кандидата в ЄС для України і Молдови. Це питання було одним із головних питань порядку денного зустрічі.

“Нарешті зелене світло. Лідери ЄС щойно вирішили надати Україні та Молдові статус кандидата в ЄС“, – повідомив у твітері журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

Щодо Грузії, яка також подавала заявку на отримання статусу кандидата, то вона зможе отримати його, як тільки Тбілісі виконає низку умов, вирішили на саміті.

“Європейська рада визнає європейську перспективу України, Молдови і Грузії. Майбутнє цих країн та їхніх громадян лежить у межах Європейського союзу“, – йшлося в проєкті підсумкової декларації саміту, копію якого має Радіо Свобода.

Глава Євроради Шарль Мішель також підтвердив схвалення самітом ЄС статусу кандидатів для України та Молдови.

Про це йдеться в його акаунті в Twitter.

“Європейська рада щойно прийняла рішення про надання Україні та Молдові статусу кандидата в члени ЄС. Історичний момент“, – заявив він.

Мішель привітав президента України Володимира Зеленського та президента Молдови Майю Санду, а також народи України та Молдови з ухваленням цього рішення.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Європейському Союзі.

На початку квітня очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час візиту до Києва передала українській стороні опитувальник для отримання країною статусу кандидата на членство в ЄС.

Згодом українська влада заповнила і передала ЄС обидві частини анкети-опитувальника.

17 червня Єврокомісія оприлюднила висновки за заявками на вступ до ЄС України, Молдови та Грузії, рекомендувавши надати першим двом статус кандидата, Грузії – європейську перспективу.

Щоправда, перед Києвом поставили низку умов, які він має виконати, щоб не втратити шанс стати членом Євросоюзу.

Відповідно до цих вимог українська влада має:

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна планує виконати ці вимоги до кінця поточного року.

  • Последние
Больше новостей

Новости по дням

Сегодня,
5 июля 2022