Новости дня

Ветрянка у ребенка: как лечить правильно и чего делать нельзя

tvoymalysh.com.ua

Ветрянка у ребенка: как лечить правильно и чего делать нельзя

Досі в людській популяції малорозвинених країн існує думка, що вітрянкою краще перехворіти в дитинстві, коли вона протікає відносно легко і після цього виробляється довічний імунітет. Все це частково так і є, але не варто забувати про можливі ускладнення - так, вони трапляються не надто часто, але ви готові ризикнути власною дитиною? Хто гарантує, що саме ваше маля не отримає менінгіт, пневмонію або ще якусь проблему?

Сучасні лікарі категорично не рекомендують влаштовувати «вітрянні вечірки», більше того, якщо вітрянка все ж таки діагностована в дитячому колективі і дитина контактувала з хворим, все ще є шанс уникнути зараження, або, принаймні, захистити від важкої течії, сильної сверблячки та ускладнень.

Лікарі радять – якщо дитині більше року протягом трьох діб (72 години) можна зробити екстрену вакцинацію від вітряної віспи.

У дитини вітрянка – що робити

Оскільки збудник вітряної віспи вірус Varicella Zoster, він вірус герпесу людини 4 типу, він передається тільки від людини людині повітряно-краплинним шляхом. Характерні для вітрянки симптоми:

Лікування від вірусної інфекції практично не існує – лише у особливо важких випадках лікар може прописати протигерпетичний препарат. Але давати його дитині без рекомендації лікаря категорично не можна, оскільки препарат має багато побічних ефектів.

Таким чином, лікування вітрянки є виключно симптоматичним. Це означає, що при високій температурі або якщо дитина тяжко переносить підвищення – знизити препарат на основі парацетамолу у дозуванні, що відповідає віку.

Читай також: Вітрянка, Covid-19, грип та інші інфекції: скільки днів дитина заразна

При пошуку за картинками в інтернеті на слово «вітрянка» Google, як і раніше, видає масу фото дітей, розмальованих зеленкою. А це означає, що міф про необхідність такого лікування дуже стійкий!

Традиційні та такі звичні антисептики у вигляді барвників, як діамантовий зелений, метиленовий синій, фукрцин, марганцівка та ін. У сучасному світі доказової медицини не використовуються через свою неефективність.

На етапі рубцювання висипання сильно свербить і дуже заважає жити. Звичайно, будь-якому батькові хочеться полегшити стан дитини, тим більше, що розчісування везикул загрожує інфікуванням і довічними шрамами. Не кажучи вже про сильний дискомфорт. Але, на жаль, зеленка, як і інші барвники, не допомагають полегшити свербіж та не зменшують ймовірність інфекції у розчесаних місцях.

Оскільки звичні, але застарілі різнокольорові антисептики не допомагають, рекомендують полегшувати стан дитини іншими методами:

Читай також: Щеплення від вітрянки. Все що треба знати мамі розказала лікар педіатр

Джерело

  • Последние
Больше новостей

Новости по дням

Сегодня,
27 сентября 2022